Tempest İçin Beş Geçiş Yapısı Diyagramı

Tempest İçin Beş Geçiş Yapısı Diyagramı

Storyboard Description

Tempest Özeti / Beş Yasası Diyagramı

Storyboard Text

 • 1. EYLEM: FUAR
 • Oyun, Gonzalo, Antonio ve Alonso ile Boatswain ve mürettebatı ile denizde kötü bir fırtınanın ortasında keskin bir paniğe gidilerek açılıyor. Tekne ayrılır ve bir adada adamları batırır. Fırtına, Milano'dan sürüldüğü 12 yıldır adada sihirbazlık yapan Prospero tarafından yapıldı. Onun doğaüstü asistanı Ariel tarafından yardım edilmiştir. Ariel'i ağaca hapseden kötü cadı Sycorax'ın oğlu Caliban, Prospero için çalışmaktan nefret ediyor.
 • EYLEM 3: DORUK
 • 1. EYLEM: ÇATIŞMA
 • Prospero, batık kardeşi Antonio'yu ve Napoli Kralı Alonso'yu adaya almak için gemi kazalarını düzenledi. Ferdinand, babası Alonso'dan ayrılır ve Miranda ve Prospero'ya girer. O ve Miranda hemen aşıklar ki hepsi Prospero'nun kardeşinin yollarının hatasını görmesini sağlamanın planın bir parçası, ancak Prospero ilk önce birliğe karşı gelmek gibi davranmak zorundadır.
 • 4. EYLEM: DÜŞEN EYLEM
 • 2. EYLEM: YÜKSELEN EYLEM
 • Alonso, Antonio, Gonzalo ve adamları adada dolaşıyor. Alonso Ferdinand'ın öldüğüne inanıyor. Ariel, Antonio ve Sebastian hariç herkesin uykuya dalması için şarkı çaldı. Antonio Sebastian'ı Alonso'yu öldürmek ve Napoli'nin tahtını ele geçirmek için ikna etmeye çalışıyor, ancak Ariel zamanında King ve Gonzalo'yu uyandırıyor. Bu arada, Caliban Stephano ve Trinculo'ya giriyor ve başlangıçta Prospero'nun ruhları olduğunu düşünüyor, ancak denizcileri kaybettiklerini keşfediyor. Kendisini merhametine atıyor ve onlara tapınak tanrı olarak tapılmaya yemin ediyor.
 • EYLEM 5: BİLDİRİM
 • Miranda Ferdinand'ı görmeye gider ve birbirlerini sevdiklerini itiraf ederek evlenmeyi kabul eder. Caliban sarhoş Stephano ve Trinculo'yu uykusunda Prospero'yu öldürmek ve kızıyla evlendirmek için ikna ediyor. Prospero, fantastik bir ziyafet düzenlemeye hazırlanıyor ve Alonso, Antonio, Sebastian ve Gonzolo'nun önünde aniden kayboluyor. Ariel bir harpy gibi görünüyor ve adamların burada Prospero'ya yaptıkları için cezalandırılmaya getirildiğini ve adamları korkutup körüklediklerini ilan ediyor.
 • Prospero Ferdinand ve Miranda'nın evliliği için nimetini verir ve onlara Tanrıçalar Iris, Juno ve Ceres'in vizyonunu sunar. Stephano, Trinculo ve Caliban Prospero'nun yatak odasına gizlice girerek Ariel'in bataklığından kokuşarak onları içeri sokuyorlardı. Trinculo ve Stephano sarhoşluklarında görünüşte ön plana çıkan güzel kıyafetlerle dikkatlerini dağıttılar ve Caliban'ın protestoları duyulmamış halde gitti. Prospero ve Ariel, av köpükleri gibi gizlenmiş ruhlarla girip onları kovalıyorlardı.
 • Prospero, Alonso, Antonio, Sebastian ve Gonzolo'yu hapsederek kötü hissediyor ve Ariel'e, son büyüsünü yaptığı yere getirmesini ve kimliğini ortaya koymasını söylemektedir. Alonso özür diler ve Prospero, Ferdinand ve Miranda'yı canlı ve iyi gösterir. Milano'ya geri dönmelerini öneriyor. Ariel'i hizmetkârından kurtarır ve Caliban'ı ona bağlayan büyüyü keser. Caliban yollarının hatasını kavrar ve Prospero onu ve gemicileri affeder. Tekneyi yelken için hazırlarlar. Prospero izleyiciyi alkışlarıyla birlikte serbest bırakmasını ister.
Over 20 Million Storyboards Created
Storyboard That Family