Uçurtma Koşucu Plot Diyagramı

Uçurtma Koşucu Plot Diyagramı
  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Uçurtma Runner Özetleri - Uçurtma Runner Arsa Diyagramı

Storyboard Text

 • FUAR
 • FİKİR AYRILIĞI
 • YÜKSELEN EYLEM
 • Rom, Amir'in babasının arkadaşı Rahim Khan'dan aldığı bir telefon görüşmesiyle alakalı olarak 2001'de başlıyor. 1975'te babasının, Ali'nin hizmetkarı Ali'nin ve Ali'nin oğlu Hasan'ın Afganistan'da yaşadığı bir şeyi hatırlıyor. Ali ve Hasan Hazaralar, Amir Peştun'dur. Amir'in babası Baba, başarılı bir işadamı ve Amir kendisi için Baba'nın beklentilerini karşılayacak kadar iyi hissetmiyor. Yakında yapılacak bir uçurtma turnuvasını Baba'yı gururlandırmak için bir şans olarak görüyor.
 • DORUK NOKTASI
 • Hasan, Kabil'deki en iyi uçurtma atletidir ve Dogrudan Amir'e sadıktır. Amir, hafifçe Hassan'ın atletik yeteneklerini ve babasının kendisine olan iyiliğini kıskandı. Amir okumayı ve yazmayı sever, ancak Baba böyle şeyler için sabırlı değildir. Amir turnuvayı kazandı ve Hasan son uçurtmayı yönetmeye gitti. Amir onu aramaya gittiğinde, Hitler'i putlaştıran yerel bir zorbanın Assef'le bir ara sokakta bulur. Assef'in Hasan'ı tecavüz ettiği halde izliyor, ancak müdahale etmekten korkuyor.
 • DÜŞEN EYLEM
 • Amir, Hasan'a yardım etmediği için utanıyor ve ondan uzak duruyor. Sonunda çalmaktan suçlu bulundu ve Baba onu bağışlarken, Ali ve Hasan yine de gidip gitti. 1981'de Baba ve Amir, Baba'nın benzin istasyonunda çalıştığı California için Afganistan'daki savaştan kaçıyor. Amirlik lisesini bitirir ve daha önce güçlü olan General'in kızı Soraya ile tanışır ve evlenir. Baba akciğer kanserinden ölür, Amir yazar olur ve Amir ve Soraya çocuk sahibi olamayacağını keşfeder.
 • ÇÖZÜM
 • Haziran 2001'de Amir, Rahim Han'dan tekrar iyi olmanın bir yolunun olduğunu söyleyen bir telefon geldi. Amir, Hasan'ın Hassan ve karısı öldürüldükten sonra artık yetim kalan bir oğlu olduğunu keşfetmek için Afganistan'a döndü. Ayrıca Hasan'ın Baba'nın oğlu, onun yarı kardeşi olduğunu da öğrenir. Sohrab, şimdi Taliban yetkilisi olan Assef tarafından alındı ​​ve cinsel istismar ediliyor. Amir, Sohrab'ın saplamayla Assef'i vurduğu zaman Kurtarılıncaya kadar onu şiddetle döven Assef ile yüzleşir.
 • Amir Sohrab ile kaçar, ancak Amir çok yaralı. Farid onu Peşaver'deki bir hastaneye getirdi. Başlangıçta Rahim Khan, Amir'e, Sohrab'a bakacak bir yetimhane işleten Peşaver'de bir çiftin bulunmadığını söyledi ancak yakında hiçbir çiftin var olmadığını keşfetti. Rahim Han sağlıksız ve muhtemelen öldü. Amir, Sohrab'ı Isalamabad'a götürür ve burada Sohrab'ın geri çekildiğini ve terk edilmesinden korktuğunu bulur.
 • Amir ve Soraya, Sohrab'ı Amerika'ya getirmeyi kabul ediyor, ancak Amerikan elçiliği tarafından engelleniyorlar, çünkü Sohrab'ın bir yetim olduğunu ispatlamak için bir yol yok. Amir, Sohrab'a yetimhaneye geri dönmek zorunda kalabileceğini ve Sohrab'ın intihar girişiminde bulunduğu görüşündedir. Amir, onu ABD'ye geri götürmenin bir yolunu buluyor. Kaliforniya'ya varıyorlar ve Sohrab, bir gün uçurtma uçuruncaya kadar sessiz kalıyor. Amir, Sohrab'ın uçurtmasını "binlerce kez" çalıştırmayı teklif etti, "dedi Hassan'ın kendi sözlerini ona.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art