Uçurtma Koşucusundaki Edebî Çatışma

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Uçurtma Edebiyatı Çatışması

Storyboard Text

  • MAN-MAN
  • MAN-SELF
  • MAN-TOPLUM
  • Assef, Amir'e Sohrab'ın özgürlüğünü kazanmak için onunla savaşması gerektiğini söyler. Sohrab, Assef'e saplamasını ve durdurmasını istemek suretiyle kavgayı durdurana kadar Amir'i neredeyse ölüme kadar ilerlemek için onun rezil pirinç mafsallarının üzerine kayıyor ve ilerlemeye devam ediyor. Assef Sohrab'a doğru yola çıktığında gözünü sapanla vuruyor ve Sohrab ile Amir kaçabilecek durumda.
  • Amir, Hasan'ın tecavüzüne tanık olduktan sonra girmekten çok korktu, Hasan'ı utanç ve suçluluktan kaçırdı. Sonunda Hassan'ı nar ile vurmaya çalışıyor ve Hassan'ın kendisine karşı öfkeli görünmesi için umutsuz bir girişimde bulunuyor ve böylece onun suçunu gidermeye çalışıyor. Ancak Hasan Amir'e geri göndermeyi reddeder ve nihayetinde nar alır ve alnına karşı iter.
  • Irkçı ve sosyopat olan yaşlı bir çocuk olan Assef, Amir ve Hasan'ı köşeli kılar ve Amir'i Hasan, bir Hazara ile arkadaş olduğu için Amir'i yenmek için pirinç parmaklarını çıkarır. Amir, Hasan'ın onun arkadaşı olmadığını kendisi düşünüyor; O onun kuludur. Bir Paştun'un bir Hazara ile arkadaş olduğunu itiraf etmek Amir'in sosyal çevrelerinde affedilmez.
More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art