Uçurtma Koşucusundaki Tema, Semboller ve Motifler

  Copy


More Options: Make a Folding Card
Storyboard Description

Uçurtma Koşucu Temaları, Semboller ve Motifler

Storyboard Text

  • UÇURTMALAR
  • ÖRNEK
  • ROSTAM VE SOHRAB HİKAYESİ
  • Uçurtmalar bir onur ve gurur meselesidir. Kış turnuvası Amir'in babasını etkilemesi için bir fırsattır. Hasan'ın uçurtma içgüdüsü onu şehirdeki en iyi yer haline getirir, ancak son uçurtma uçurumdan düşmek onun saldırısına ve aşağılamasına yol açar. Uçurtma Taliban devralıktan kısa bir süre sonra yasaklandı. Uçurtmalar nihayet Sohrab ve Amir'i bir araya getirirler, ancak Amerika Birleşik Devletleri'ne geri dönerler. Sohrab'ın Amir ve Soraya tarafından benimsenmesinden bu yana ilk kez gülümsemesi.
  • Hassan, genç erkekler olarak Rostam ve Sohrab'ın hikayesini dinlemekten memnuniyet duydu. Hikaye oğluyla savaş meydanında savaşan efsanevi bir dövüşçiyi ayrıntılarıyla anlatıyor ancak diğerleri gerçek kimliğini kimse bilmiyor. Rostam sonunda Sohrab'ı öldürür ve Sohrab'ın oğlu olduğunu keşfeder. Bu hikaye Hassan ve Amir'in kardeş olduklarını bilmediğini ve Amir'in kendisini Hassan'dan soymaktan dolayı kurtardığını anlatıyor. Amir Hassan'ın kimliğini yıllar sonra keşfedinceye kadar Hasan öldü.
  • SOHRAB
  • PİRİNÇ PARMAKLAR
  • Sohrab, Amir'in Hasan'a yaptıkları için kurtuluş arayışında bir simge ve itici bir güç haline geldi. Amir Hasan'ı kurtaramaz ve ilişkilerini çok geç keşfeder, Sohrab'ı Assef'in elinden kurtarabilir. Sohrab'a Amerika'da yeni bir hayat vermek ve kalıcı, güvenli bir ev vermek, Amir'in Hasan'a olan ihanetini telafi edebilmesinin bir yoludur. Sohrab, Amir ve Soraya'nın asla sahip olamayacağı çocuğun yerini alıyor.
  • Assef neredeyse Hazarla olan Hasan'la takılmaktan Amir'i dövdüğünde pirinç parmak ekleri romanın başında tanıtıldı. Daha sonra Amir Taliban'dan Sohrab'ı kurtarmaya gittiğinde Assef Sohrab'ın özgürlüğünü kazanması gerektiğini söylüyor. Amir neredeyse bir sapanla küçük bir oğlan tarafından kurtarılana kadar pirinç parmaklarını çıkarır ve Amir'i neredeyse ölüme kadar ilerletir.

Image Attributions

More Storyboards By tr-examples
Explore Our Articles and Examples

Try Our Other Websites!

Photos for Class – Search for School-Safe, Creative Commons Photos (It Even Cites for You!)
Quick Rubric – Easily Make and Share Great-Looking Rubrics
abcBABYart – Create Custom Nursery Art