Virginia Konvansiyonunda Konuşma Temaları

Virginia Konvansiyonunda Konuşma Temaları

Storyboard Description

Bana Özgürlük Veririm Veya Ölüm Anlatın Konuşma Patrick Henry Temalar

Storyboard Text

  • GERÇEK YURTSEVERLİĞİN DOĞASI
  • ÖRNEK
  • CESARETİN GEREKLİLİĞİ
  • Bu süre zarfında, birçok kişi İngiltere'yle olan ayrışmanın yurtsever olduğuna karar verdi. Birçoğu, bir hain olarak uzlaşmaya istekli olmayan herkesi kabul etti. Patrick Henry, bu bakış açısını takdir ederken diğerleri aynı konuyu farklı bir ışık altında görüyor. Henry için topraklarla vatan ilişkilerini sürdürme çağrılarını, vatan hainliği olmak üzere görüyor, çünkü sömürgeler serbest kalacak mı yoksa İngiltere'ye köle olacak mı diye inanıyor.
  • Koloniciler savaştan ve değişimden korkuyorlardı. Henry, kolonilerin çok zayıf olduğu iddialarını inceleyerek ve bu iddiaları atarak bu korkuyu gidermektedir. Özgürlük kutsal nedeni ile silahlanmış üç milyon insan olduğunu ve onları yenilmez kıldığını söylüyor. Şu anda silahlılar, İngiliz ordusunun tam kuvveti henüz kıyılarında değil. Buna ek olarak, güçlü müttefikleri bulacaklardır. Cesareti şimdi bulamazlarsa, kararsızlıkları onları korkuya karşı yönlendirmeye yönlendirir.
  • FEDAKARLIK ÖNEMİ
  • ÖZGÜRLÜK YA DA KÖLELİK SEÇİMİ
  • Henry, sömürgeciler tarafından daha önce denenmiş olan yöntemleri ortaya koyuyor. Her seferinde, küçümsediler, hakaret edildiler ve Kral tarafından reddedildi. Henry, sömürgecilerin özgür olmayı amaçlarlarsa, mücadelelerini bırakamayacaklarını söylüyor; Savaşmalılar. Dövüş fedakarlık gerektirir, ancak daha büyük bir sebep içindir. Eğer kavga etmezlerse, hayatlarını ve barışlarını feda etmezlerse, o zaman kölelik zincirleri satın alacaklardır.
  • Henry bir şeyi mükemmel bir şekilde açıklıyor: artık gri alan yok, uzlaşmaya yer yok. Halk, özgürlük ya da köleliği "seçmeli" olmalıdır. Hareketsizlikle, köle olmak "seçiyorlar": İngiltere sömürgecileri silahsızlandırmak için kendi tam ordusunu devredecek ve özgürlük kayacak. Bunun yerine, hayatlarını kurban ederek ve feda ederek, kendileri için önemli olan herşeyi kaybetme korkularından vazgeçerek ve belki de daha da önemli bir şey kazanarak özgürlük "seçebilirler".

Image Attributions

Over 25 Million Storyboards Created
Storyboard That Family