https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/aktuális-események

Túl gyakori, hogy a diákjaink leválnak a körülöttük lévő világ eseményekről. Mindenféle szociális média behatol az életükbe, de gyakran csak a barátok és a hirdetések közötti kommunikációra korlátozódik. A szociális média minden bizonnyal megnyitotta mindannyiunk számára a lehetőségeket, hogy kapcsolatba léphessünk a világgal, és mégis sok ember marad a saját kis buborékjában. Egy szociális tanulmányi osztályban vagy azon kívül, tanulók jobban tudatában legyenek a polgároknak.

Aktuális események tanítása

Mit szeretne a tanulóknak összpontosítani? Helyi hírek? Nemzeti hírek? Világhíradó? Nincs semmi a hírekben számít aktuális esemény? Mi van a diákokkal, akik ugyanazt az eseményt választják?

A tanároknak meg kell választaniuk az aktuális esemény típusát és a feladat fő célját. A tevékenység egy aktuális esemény egyszerű összefoglalója lehet, vagy más diákok előadására is kiterjeszthető, vagy felhasználható az osztály vitára vagy vitára. A tanulási és teljesítménycéloktól függően a tanárok esetleg szeretnék, ha a diákok az osztályba kerülnének, vagy akár tanítanának, vagy vitát folytatnának az "esemény szakértő" -ként.

Természetesen számos módja van annak, hogy egy aktuális eseménytörténetet beilleszthessen az osztályba. Nem kell szociális tanulmányi tanárnak lennie ahhoz, hogy a jelenlegi eseményeket beillesse a tantervébe; minden tanár meg tudja csinálni. A világon mindenféle esemény létezik, amelyek különböző témákhoz kapcsolódnak, és bevonhatják a diákokat a jelenlegi osztálytermi témákkal kapcsolatos megbeszélésekbe. A jelenlegi események inspirálhatják a projektalapú tanulást, különösen, ha valódi probléma van, amit a diákok szeretnének kezelni.


Lehetséges kérdések a megbeszéléshez vagy a feladat hozzárendeléséhez

 1. Mi okozza ezt az eseményt? Vagy valószínűbb, hogy melyek az eseményhez hozzájáruló tényezők?
 2. Milyen következményei vannak ennek az eseménynek? Elpusztult ingatlan? Halál? Politikai machinációk? Új orvosi felfedezés?
 3. Hogyan érinti ezt közvetlenül vagy közvetve? Mit jelentenek az esemény következményei más embereknek?
 4. Ki vesz részt ebben az eseményben?
 5. Mi a reakciója az eseményre? Van valami, ami következik? Van valami, amit tehetünk (a meggyőző írásba vagy PSA-kba lépés )
 6. Az esemény egy nagyobb társadalmi / politikai / környezeti kérdésre utal?

Ötletek a jelenlegi eseményekre

Jelentés az aktuális eseményekről a tizenéveseknek

Egy osztály egy másik közösségi médiahálózat-tárolóeszközt tartalmazhat, amely elmagyarázza, összegzi vagy jeleníti meg az aktuális eseményt vagy problémát. A tanár feladata annak eldöntése, hogy a hallgatói vélemények is jelen lesznek-e. Jó alkalom lenne arra, hogy a diákok kritikusan nézzék meg a világ eseményeit vagy ellentmondásos kérdéseit, de valószínűleg bármilyen ellentmondásos kérdéskönyvet privátnak kell maradniuk és meg kell osztaniuk az osztályon belül.


5 Ws

Az 5 W ( W ho, W kalap, W itt, W hen és W hy) lehetővé teszi a diákok számára, hogy egy eseménybe ássanak, és különböző szögből gondoljanak rá. Kérdezd meg a tanulókat, hogy önállóan 5 W kérdést találjanak egy aktuális eseményre. A diákok ugyanazzal az aktuális eseményrel rendelkezhetnek, és megkérdezhetnek különböző kérdéseket, amelyeket meg lehet osztani a vita során.


Tervezzen egy szerkesztési darabot

Egy aktuális esemény vagy probléma megvitatása után (vagy az olvasás megadása után) a diákok tervezzenek egy szerkesztői vagy meggyőző esszét egy storyboard-on. Használja a terveket a vita / vita irányításához, vagy folytassa a történetet kísérő íráshoz. Egy másik lehetőség a közszolgálati bejelentés létrehozása.


Irodalmi kapcsolat

A hírek néhány eseménye nagyon jól illeszkedik az irodalomhoz, és segíthet a tanulóknak egy vagy mindkettő jobb megértésében. Kérd meg a tanulókat, hogy hozzanak létre egy olyan forgatókönyvet, amely bemutatja, hogyan kapcsolódik az esemény egy irodalmi darabhoz. A tanár feladata, hogy csak az osztályban / osztályban olvasott szakirodalmat vegye fel, vagy tartalmazzon minden könyvet, verset, novellát, játékot stb.


Személyes kapcsolat

A diákok valószínűleg lelkesebb hírolvasók lesznek, miután meglátják, hogy az aktuális események hogyan kapcsolódnak hozzájuk. Kérd meg a tanulókat, hogy egy személyes kapcsolatot mutassanak egy aktuális eseményhez, még egy ferde kapcsolathoz, majd az önkénteseknek ossza meg az osztályt.


Hozzon létre egy idővonalat

Események sorrendjében olyan események esetén, amelyekben a diákok hozzanak létre egy idővonalat vagy narratív történetet a cselekvésről. A diszkrét szakaszok vizsgálata segíthet a tanulóknak abban, hogy jobban megértsék az eseményt.


Hozzon létre egy Infographic-ot

Kérd meg a diákokat, hogy húzzák össze az információkat egy hírcikkből vagy más forrásból, és hozzon létre egy infographicot, amely az aktuális eseményhez kapcsolódik. A infographic mutathatnak demográfiai vagy statisztikák himba megértése különböző elemek a jelenlegi esemény, például okait, hatásait, a politikai pozíciók, jövőbeni lehetőségeit, stb Ha segítségre, nézd meg a infographic sablongalériában.


Aktuális esemény összehasonlítása egy korábbi eseményrel

Nézd meg, hogy mennyi megváltozott .... vagy mennyire maradt ugyanaz. A történelem tanulmányozásának egyik fontos oka a múltból való tanulás. Kérd meg a tanulókat, hogy összehasonlítsanak valamit, ami ma a világban történik, egy kapcsolódó múltbeli eseményrel. Lehet, hogy az 1960-as évek polgári jogi mozgalmában egy újabb tiltakozást köthetünk.


T-Chart összehasonlítás

A T-Chart rendkívül sokoldalú és nagyon hasznos. Sok dolog van, amit a diákjaink egymás mellett helyezhetnek el. Kérd meg a tanulókat, hogy hozzanak létre egy T-Chart storyboard-ot, amely az alábbi események bármelyikének összehasonlítását vizsgálja.


 • Érvek és ellenérvek
 • Ok és okozat
 • Tény vagy vélemény
 • Ellentétes álláspontok
 • Előtt és után

A Storyboards előnyei a jelenlegi eseményekhez

 • Hone prezentációs készségek
 • Vegyen részt a kortárs kérdésekkel kapcsolatos megbeszéléseken
 • Infographics / storyboards / prezentációk létrehozása a többi diák tájékoztatására (az oktatás a tanulás egyik legjobb formája!)
 • Szinkronizálja az információkat a szavak és képek olvasásával és megválaszolásával
 • Legyenek kitéve a világ eseményeinek, jónak vagy betegnek
 • A különböző olvasási felfogások és vita / meggyőzés készségek valós alkalmazása
 • Analitikus készségek kifejlesztése - ne csak az eseményekről, hanem gondolkodjon arról, hogy mit jelent
 • Gyakorolja az internetes kutatási készségeket
 • A két fél meghallgatása után véleményezzen a vitatott kérdésekről
 • Tudjon meg többet arról, hogy mit kell tenni a társadalmi igazságosság kérdéseivel kapcsolatban, mint például a PSA-k létrehozása vagy a társadalom bevonása

Elrendezés / formátum ötletek

A jelenlegi eseménytárolók bármelyik elrendezéssel és tetszőleges számú cellával készíthetők. A 16x9-es elrendezés egyetlen cellája elegendő egy rövid áttekintéshez, de ha az esemény bonyolult, több különböző konfigurációjú cellának megfelelőbb lehet. Nézd meg az alábbi javaslatokat!


Elrendezés Kép Aktuális események
Hagyományos Storyboard
Storyboard Sablon: Hagyományos Storyboard Layout
 • Az esemény narratívája
 • A PPT prezentációhoz használható diák
 • Háttérinformáció nagy kérdésről
16x9 Elrendezés
16x9 storyboard sablon film, filmek, reklámok
 • Az esemény lejátszása
 • Képregény adaptáció
 • Nagy egysejt az általános áttekintéshez
Pók térképe
Spider Térkép - pók rajz - elme térkép sablon
 • Egy esemény okai vagy tényezői
 • következmények
 • Az esemény résztvevői
Idővonal
Idővonal Layout - Idővonal készítő grafikai szervező
 • Az esemény idővonala
 • A rendezvény fő okait mutató idővonal
 • A következményeket mutató idővonal
Rács
Rácsos elrendezés - összehasonlítani és szembeállítani grafikai szervező
 • Koncepció magyarázatai
 • Az érintett személyek háttere
 • A kérdés két (vagy több) oldalának összehasonlítása
T-Chart
T-diagram elrendezés -Összehasonlítás és kontraszt - ok és okozat grafikai szervező
 • Előtt és után
 • Az összehasonlítás
 • Érvek és ellenérvek
Frayer modell
Frayer Model sablon - Classic Graphic Szervező storyboard
 • Új szókincs vagy terminológia
 • Ugyanaz a használat, mint a pók térképe, de pontosan négyre korlátozódik
 • Egy személy vagy csoport életrajza

Ütemezzen be ingyenes vezetett foglalkozást velünk, hogy Storyboard That profi lehessen!

*(Ez egy 2 hetes ingyenes próbaverziót indít - nincs szükség hitelkártyára)
https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/aktuális-események
© 2021 - Clever Prototypes, LLC - Minden jog fenntartva.