https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat

Összehasonlítani és szembeállítani

Összehasonlítás és összetett elemek lehetővé teszik a diákok számára, hogy analitikusan gondolkodjanak a gondolkodásban. Meg kell találniuk, hogy az elemek azonosak (összehasonlítás) és hogyan különböznek egymástól (kontraszt). Az elgondolás képessége szintén összhangban van a Common Core alapvető koncepciójával, amely biztosítja a diákjaink számára, hogy nem csak memorizálják a folyamatot. Sokan ismerik a Venn Diagram modellt, összehasonlítva és összehasonlítva. Storyboard That modell elfogadta az összehasonlítás és a kontraszt koncepcióját a storyboard megközelítéshez egy T-diagram (T Chart) alkalmazásával.

Ellentétes különbségek

A T-Chart grafikus szervezőjének három oszlopában a két elem az első és az utolsó cellában található. Ezekben a cellákban egyszerre csak egy tétel írható le. Például, ha kontrasztos alma és narancs, akkor az alma egyetlen cellával rendelkezik, és a narancs is egy cellával rendelkezik. Minden egyes cellájukon belül csak az adott gyümölcsre vonatkozó részletek kerülnek rögzítésre.

Összehasonlítva a hasonlóságokat

Az alma és a narancs egyedülálló tulajdonságainak ismertetése után a felhasználó leírja azokat a tulajdonságokat vagy attribútumokat, amelyeket az elemek közösek. Az összehasonlítás lehetővé teszi a diákok számára, hogy két objektumhoz, emberhez vagy ötlethez kapcsolódjanak, amelyeket korábban nem vettek figyelembe.

Bár a fenti leírás elmagyarázza az elemek egyedi jellemzőinek kitöltését először, ez nem követelmény. Sok hallgató könnyebben elvégezheti az összehasonlítás aspektusát, vagy akár összeadni őket, mivel különböző minőségre gondolnak.

Tény vagy vélemény

Az oktatásban rengeteg időt töltünk a diákjaink tanításában, hogyan kritizáljuk kritikusan és megértsük, mit tanulnak. Az osztályteremben használt erőforrások tele vannak tényekkel. Gyakran előfordul, hogy a tények közé tartoznak a vélemények, és fontos, hogy a diákok meg tudják különböztetni a kettőt. Tény vagy vélemény használható bármely tantárgy tanításakor, hogy segítsen a tanulóknak megkülönböztetni az erőforrásaikat. Hasznos eszköz lenne, ha tanítványokat tanítana meggyőző esszéiről. Gyakran tele vannak mind a tényekkel, mind a véleménynyilvánítással, és néha nehéz lehet azonosítani a kettőt.

Érvek és ellenérvek

A gyermekekkel és a fiatalokkal szemben olyan sok döntés született, hogy fontos, hogy oktassuk őket, hogy segítsük őket abban, hogy a helyeseket meghozzuk. Az előny és a megkülönböztetés jegyzőkönyve kiváló módja annak, hogy megmutassuk a gondolkodási folyamatot, amely az iskolázott választáshoz vezet. A T-diagram elrendezés tökéletes egy ilyen elrendezés létrehozásához. Kétosztásos diagram automatikusan létrehozza a megosztást. Az előny és a hátrányos formátum minden diák számára kiváló, de különösen nagyszerű lehet azoknak a diákoknak, akik a megfelelő és biztonságos döntések meghozatalában küzdenek.

Csináld meg a sajátod

Ez a sablon csak egy sablon. Ön szabadon szervezheti azt egyébként, ami az Ön és tanítványai számára működik. Az összehasonlítás és kontraszt sablont a T-diagram elrendezésével hozza létre. Tudjon meg többet erről a grafikus szervezőről a T-Chart cikkünkben.

A saját T-diagram létrehozásához kövesse az alábbi egyszerű lépéseket:
  1. Nyílt Storyboard Creator
  2. Kattintson a "Storyboard Layout"
  3. Válassza a "T-diagram"
  4. Az alapértelmezett 3 cellás, tökéletes összehasonlításhoz és kontrasztáláshoz!

Az összehasonlítás és a kontraszt formátum mindenkinek mindenkinek van valami. Biztosak vagyunk abban, hogy élvezni fogja használni az osztályban.


A Fényképek Forrásmegjelölések
Keresd meg ezt a közös törzsanyag rendezi erőforrás és több, mint azt a mi Elementary School Kategória és egyéb Gyógypedagógiai cikkek!
/hu/partials/edu-pricing-widget
*(Ez egy 2 hetes ingyenes próbaverziót indít - nincs szükség hitelkártyára)
https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat
© 2021 - Clever Prototypes, LLC - Minden jog fenntartva.