További kép
Enciklopédiák
https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat

Miért érdemes összehasonlítani és kontrasztolni?

Az elemek összehasonlítása és szembeállítása lehetővé teszi diákjaink számára, hogy gyakorolják az analitikus gondolkodást. Ki kell találniuk, hogy az elemek miben azonosak (összehasonlítás), és miben különböznek (kontraszt). A gondolkodási képesség összhangban van a Common Core alapkoncepciójával is, amely biztosítja, hogy diákjaink folyamatok alapján tanuljanak, és ne csak memorizáljanak. Sokan ismerjük a Venn Diagram modellt az összehasonlításra és az összevetésre. Storyboard That ezt a modellt vette át, és az összehasonlítás és kontraszt koncepciót úgy alakította át, hogy a T-Chart segítségével működjön együtt a storyboard megközelítéssel.

Kontrasztos különbségek

A T-Chart grafikus szervező háromoszlopos formátumában a két elem az első és az utolsó cellában található. Ezekben a cellákban egyszerre csak az egyik elem van leírva. Például, ha az almát és a narancsot kontrasztja, az almának egy cellája lesz, és a narancsnak is egy cellája. A megfelelő cellákon belül csak az adott gyümölcsre vonatkozó részletek kerülnek rögzítésre.

Hasonlóságok összehasonlítása

Mind az alma, mind a narancs egyedi tulajdonságainak leírása után a felhasználó leírja az áruk közös tulajdonságait vagy tulajdonságait. Az összehasonlítás lehetővé teszi a tanulóknak, hogy olyan kapcsolatokat hozzanak létre két tárggyal, emberrel vagy ötlettel, amelyekre korábban nem gondoltak.

Bár a fenti leírás elmagyarázza, hogy először a tételek egyedi tulajdonságait kell kiegészíteni, ez nem követelmény. Sok diák könnyebbnek találhatja az összehasonlítási szempontot először, vagy akár együtt is kiegészíteni, amikor különböző tulajdonságokra gondol.

Tény kontra vélemény

Az oktatásban sok időt töltünk azzal, hogy megtanítsuk diákjainkat a kritikus gondolkodásra és annak megértésére, amit tanulnak. Az osztálytermekben használt források tele vannak tényekkel. A tények között sokszor vélemények is szerepelnek, és fontos, hogy a tanulók különbséget tudjanak tenni a kettő között. A Tény vagy Vélemény használható bármely tantárgy tanítása során, hogy segítse a tanulókat az erőforrásaikon belüli megkülönböztetésben. Hasznos eszköz lenne a meggyőző esszék tanítása során is. Gyakran tele vannak tényekkel és véleményekkel, és néha nehéz lehet azonosítani a kettőt.

Érvek és ellenérvek

Annyi döntés vár ma a gyerekekre és fiatalokra, hogy fontos, hogy neveljük őket, hogy segítsünk nekik a helyes döntések meghozatalában. Az előnyök és hátrányok táblázata nagyszerű módja annak, hogy bemutassa az alapos választáshoz szükséges gondolkodási folyamatot. A T-Chart elrendezés tökéletes egy ilyen elrendezés létrehozásához. Egy kétcellás diagram automatikusan létrehozza a felosztást. Az előnyök és hátrányok formátuma minden diák számára nagyszerű, de különösen nagyszerű lehet azoknak a diákoknak, akik küzdenek a megfelelő és biztonságos döntések meghozatalával.

Készítsen saját összehasonlítási és kontrasztsablonokat

Ez a sablon csak ilyen, egy sablon. Bárhogyan is megszervezheti úgy, hogy az Önnek és diákjainak megfeleljen, és személyre szabhatja azt szintjük és igényeik alapján. Az összehasonlítási és kontrasztsablont a T-diagram elrendezésünk segítségével hozzuk létre. Tudjon meg többet erről a grafikus szervezőről a T-Chart cikkünkben.

Saját T-diagram létrehozásához kövesse az alábbi egyszerű lépéseket:
  1. Nyissa meg a Storyboard Creator alkalmazást
  2. Kattintson a „Storyboard Layout” elemre
  3. Válassza a „T-Chart” elrendezést
  4. Adjon hozzá vagy távolítson el cellákat szükség szerint, majd kattintson az OK gombra! amikor kész.

Kapcsolódó tevékenységek
Az összehasonlítás és kontraszt formátum mindenki számára kínál valamit, a Storyboard That segítségével pedig a képek hozzáadása szórakoztatóvá teszi a tanulást! Biztosak vagyunk benne, hogy élvezni fogja használni az osztálytermében.


A Fényképek Forrásmegjelölések
  • 254/365: 09/11/2013. Fruits! • peddhapati • Engedély Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Drivers License -Teen driver • State Farm • Engedély Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Fireworks • bayasaa • Engedély Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Gambling Addiction • schnappischnap • Engedély Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Pints of Beer • Simon Cocks • Engedély Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
Az Összes Tanári Forrás Megtekintése
*(Ez egy 2 hetes ingyenes próbaverziót indít - nincs szükség hitelkártyára)
https://www.storyboardthat.com/hu/articles/e/t-chart-összehasonlításokat
© 2022 - Clever Prototypes, LLC - Minden jog fenntartva.
A StoryboardThat a Clever Prototypes , LLC védjegye, és bejegyzett az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatalában