https://www.storyboardthat.com/sl/articles/e/pecs-plošče

Picture Exchange Communication sistem (PECS)

Z Rebecca Ray

Poiščite ta skupni usklajeni vir in ga v večji meri uvrstite v našo posebno izobraževalno kategorijo!


PECS table so bistveno orodje za številne neverbalne študente in njihove učitelje. Znane so tudi kot tokenske plošče, urniki, prehodne plošče, table najprej in nato vizualne komunikacijske plošče. Ta neprecenljiva orodja omogočajo študentom način, da vizualno povežejo ideje o svojem vsakdanjem življenju in da komunicirajo s svojimi inštruktorji in družino.


Kaj je komunikacijski sistem Picture Exchange?

PECS so v različnih oblikah, vendar vsebujejo slike. Slike otroku omogočajo, da sporoči svoje potrebe, se odloči, kaj si želi ali da ve, kaj bo sledilo v njihovem dnevnem urniku. Te naprave so pogosto povezane z zmanjšanimi vedenjskimi težavami pri avtističnem motenju spektra (ASD) in neverbalnih otrocih, ker omogočajo alternativno izražanje potreb in idej.Ustvarite Odbor PECS  

Kako se lahko uporabljajo PECS?

PECS lahko uporabite otroku, da komunicira z vami, vi pa jim omogočite vizualni razpored na način, ki ga je enostavno razumeti. PECS se običajno začne s slikami želenih predmetov, kot so hrana, kraji in znani ljudje. Sčasoma se dodajo stavčni trakovi. Na primer, slika piškotka s čokoladnim čipom, ki se glasi spodaj: "Želim piškotke." Za nekatere študente te table sčasoma prehajajo iz slike v besedo.

Starši in vzgojitelji uporabljajo tudi PECS za izdelavo urnikov, vizualni razpored otrokovih dni. Za študente, ki težko prehajajo med aktivne, je uporaba plošč PECS odličen način, da jih motivirajo za premik nastavitev ali dejanj.Ustvarite Odbor PECS  

Omejitve tradicionalnih odborov PECS

Tradicionalne plošče PECS so izdelane iz eno ali dveh palčnih laminiranih kvadratov, pritrjenih na desko ali vrata ali veziv, ki jih Velcro. Te komponente so pod veliko uporabo in so nagnjene k poškodbam ali izgubi. Alternativa uporablja držala za baseball kartice ali slike s slikami, izgubljene komponente pa so še naprej težava.

Tradicionalno kupljene plošče PECS nujno vključujejo omejen obseg slik, opisov, določenih scenarijev. Izdelati je mogoče več, toda postopek je pogosto zahteven in dolgotrajen.


Izdelava plošč PECS

Uporaba Storyboard That lahko učitelji in starši ustvarijo boljše table PECS. V primerjavi z raznolikostjo izdelkov, ki so na voljo tradicionalnim ploščam PECS, so možnosti Storyboard That skoraj neskončne. Poleg tega je PECS s Storyboard That je enostavno prilagoditi. Z več sto prizorov, likov in na tisoče slik v iskanju se vedno najde slika, ki jo je mogoče uporabiti.

Z Storyboard That lahko plošče PECS hitro shranite in shranite na nadzorno ploščo, kar vam omogoča preprost dostop, da jih pozneje najdete. So elektronski, tako da se ne bodo poškodovali ali izgubili, ne glede na to, koliko uporabljajo.

Tu je primer plošče PECS, ki jo lahko ustvari uporabnik:Ustvarite Odbor PECS  

Za podrobnejši pogled si oglejte še nekaj naših člankov o ploščah PECS!

Ustvarite Odbor PECS  Pomoč Share Storyboard That!

Iščete Več?

Oglejte si ostalo naših učiteljev vodnikov in učnih načrtov!


Ogled vseh virov za učitelje


Naši Plakati na ZazzleNaši Spoznanja na Učitelje Pay UčiteljeClever Logotip Logotip Google Učilnice Student Privacy Pledge signatory
https://www.storyboardthat.com/sl/articles/e/pecs-plošče
© 2019 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Začetek Moj Brezplačni Preskus
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Español) PECS / Tableros / Tableros de Transición   •   (Français) PECS / Fiches de Connexion / Cartes de Transition   •   (Deutsch) PECS / Token Boards / Übergangskarten   •   (Italiana) Pecs / Token Schede / Schede di Transizione   •   (Nederlands) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Português) PECS / Token Boards / Placas de Transição   •   (עברית) PECS / לוחות אסימון / לוחות מעבר   •   (العَرَبِيَّة) بكس / المجالس رمز / الانتقال المجالس   •   (हिन्दी) पेक्स / टोकन बोर्डों / संक्रमण बोर्डों   •   (ру́сский язы́к) PECS / Лексем Платы / Переходные Платы   •   (Dansk) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Svenska) PECS / Token Boards / Övergångs Boards   •   (Suomi) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Norsk) PECS / Navneendring Boards / Overgang Boards   •   (Türkçe) PECS / Simge Panoları / Geçiş Kurulları   •   (Polski) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Româna) PECS / Token Placi / Placi de Tranziție   •   (Ceština) PECS / Token Boards / Transition Boards   •   (Slovenský) PECS / Tokenové Dosky / Prechodové Dosky   •   (Magyar) Pécs / Token Alaplapok / Átmeneti Alaplapok   •   (Hrvatski) PECS / Tokenske Ploče / Prijelazne Ploče   •   (български) PECS / Token Boards / Преходни Табла   •   (Lietuvos) PECS / Token Mokesčio / Pereinamojo Laikotarpio Tarybos   •   (Slovenščina) PECS / Žetonov Plošče / Prehodne Plošče   •   (Latvijas) PECS / Token Plates / Pārejas Padomes   •   (eesti) PECS / Token Lauad / Üleminek Lauad