https://www.storyboardthat.com/sl/blog/e/socialno-zgodba-primeri

Družbene Zgodbe za Majhne Otroke

Z Shari Kurtzman

Poiščite to in druge velike vire učiteljev v našem šolstvu Blog!Ustvarjanje družabnih zgodb za otroke


Bobby je star skoraj tri leta. Je prijazen, aktiven in uživa v igranju s prijatelji v vrtcu. Bobby ima pogosto težave s spremembami v svoji rutini. Njegovi starši so se odločili, da se bodo to poletje preselili v Izrael, vendar niso prepričani, kako naj povejo Bobbyju in mu pomagajo pri težkem prehodu iz edinega doma, ki ga pozna.

Ko se približujem velikemu prehodu ali zahtevni dejavnosti, pogosto priporočam družabno zgodbo, s pomočjo katere lahko predstavite idejo, hkrati pa zagotovite jezik in podporo. Socialne zgodbe so bile prvotno razvite za otroke z motnjo avtističnega spektra, da bi zagotovili izobraževanje in jezik za socialno interakcijo, ki so sicer imeli težave pri navigaciji. Čeprav je bil njihov prvotni namen, se mi zdi koristno orodje za podporo katerega koli otroka.

Če imate individualno zgodbo z otrokovim imenom, morda celo sliko ali nekoga, ki je podoben njim, jim omogočite samodejni nakup in lastništvo aktivnosti! Ne glede na to, ali gre za novo idejo, kot je selitev v drugo državo, ali zanje zahtevna dejavnost, kot je na primer menjava, družabne zgodbe nudijo individualiziran jezik in pozivajo, da jih lahko starši in skrbniki ponovno obiščejo, da bi se še naprej okrepili.Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)


Bobbyjeva starša in jaz sva skupaj sodelovala pri ustvarjanju družabne zgodbe o gibanju na Storyboard That. Pojasnil sem, da bomo izbrali preproste slike in besede, tako da bi jih Bobby zlahka spomnil. Z uporabo preprostih slik in neposrednega jezika bo Bobby knjigo lahko prebral sam ali s staršem. Preproste slike omogočajo, da se Bobby osredotoči na idejo namesto na podrobnosti slike. Neposredni jezik omogoča Bobbyju, da se zgodbe zlahka spomni in uporabi jezik, ki je na voljo za razpravo, kako se počuti ali kaj sledi. Zgodbo smo želeli ohraniti kratko, da bi bilo enostavno govoriti in se spomniti. Del njihovega premika navzdol smo razdelili na šest korakov in se osredotočili na pozitivno fraziranje, da bi ohranili optimističen pogled.

Potem zabavni del! Na Storyboard That smo oblikovali znake, Storyboard That bi bili podobni vsem družinskim članom, z orodjem za kopiranje, da bi bili dosledni in jih hitro premaknili v naslednjo celico. Z vrstico za iskanje smo našli nekaj Bobbyjevih najljubših igrač (rdeč avto in njegovega polnjenega medveda), ki smo jih dali v škatle. Druge možnosti za resnično individualizacijo in pomoč otrokom, da se pripravijo na spremembe, so vključitev fotografij njihovega novega doma ali mesta. Svoje slike lahko naložite na Storyboard That boste uporabili tudi v svojih zgodbah.

Moving Social Story
Moving Social Story

Primer

Prilagodite to zgodbo

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Create a Social Story  

Zadnji korak družbene zgodbe je, da jo vključite v svojo vsakodnevno rutino. Da bi otroku pomagali razumeti nov dogodek ali pomagati spremeniti vedenje, je ključna doslednost. Vsakodnevno iskanje časa za branje zgodbe ponuja priložnosti za razpravo o dejavnosti, podporo in krepitev vedenja, ki ga pričakujete. Koristno je tudi, da telesno zgodbo pustite ven, da otrok sam raziskuje. Tako kot odrasli se tudi nekateri otroci učijo ustno, drugi se vizualno učijo. Pomembno jim je omogočiti čim več dostopa do zgodbe. Za Bobbyjevo družino sem natisnil dva izvoda zgodbe in jih laminiral. Mama in oče sta dala kopijo tudi svojemu vrtcu, zato zgodba in jezik ostaneta enaka - ne glede na to, kdo se o njem pogovarja!

Posamezne zgodbe so odlično orodje, včasih pa ima skupina otrok (ali cel razred!) Težave z dejavnostjo. Pred kratkim sem napisala družbeno zgodbo z vzgojiteljico predšolskih otrok, ki je bila frustrirana zaradi pomanjkanja delitve v svoji učilnici. Namesto da bi uporabili določeno ime, saj smo vsi otroci radi superjunaki, smo se odločili, da bomo naredili zgodbo o "super delnikih". Ta odprta nalepka omogoča vsem otrokom v razredu, da sodelujejo in pokažejo, kako so super deljenje. Učiteljica je celo dobila posebne nalepke za superjunake za okrepitev, ko sliši, kako otrok uporablja besedno zvezo v zgodbi, ki smo jo napisali, ali vidi trenutek "super delitelja".

Super Sharer Social Story
Super Sharer Social Story

Primer

Prilagodite to zgodbo

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)Create a Social Story  

Če iščete navdih (glejte seznam spodaj), je veliko spletnih virov za začetek družabne zgodbe. Zapomnite si nekaj ključnih načel, ko pišete:


Družbene zgodbe so odličen način za uvedbo novih idej, dejavnosti ali rešitev težkega vedenja. Dosledno uporabljajte individualizirane zgodbe in opazujte prosocialno vedenje, nov jezik in nove ideje!
Ustvari Storyboard 

(To bo začelo 2 teden brezplačnega preizkusa - nobena kreditna kartica ni potrebna)


Za podrobnejši pogled, si oglejte vseh naših izdelkov, socialne zgodbe:Člen Opis Teme
Daily Living Skills Nekateri posamezniki zahtevajo izrecno navodilo o nalogah, da mnogi od nas samoumevno. Naredite osebno socialno zgodbo, da sodelujejo v učnem procesu.
 • Higiena
 • Hišno delo
 • Priprava hrane
Prehodi in Nepričakovani dogodki Neznano je strašno za vsakogar, vendar nepričakovani dogodki in prehodi lahko še posebej stresno za posameznike z MAS. Pomoč pri pripravi svojega študenta ali ljubil eno za prihajajoče spremembe s socialno zgodbo.
 • Dan za dnem Transitions
 • glavni Prehodi
 • nepričakovani dogodki
  • Domov
  • šola
  • Skupnosti
socialne situacije Socialne interakcije je lahko zelo stresno za mnoge ljudi, z in brez MAS. Naredite storyboards pokazati možnih situacij in rezultate.
 • Domov
 • šola
 • Skupnosti
mladostnikov spretnosti Kot otroci starejši, njihove interese in potrebe spremenijo. Broška potencialno težavne pogovore z storyboard primer.
 • peer Pressure
 • dating
 • Razgovor za službo
Socialne zgodbe v razredu Socialni zgodbe so koristni za celotno skupino neposrednih navodil vešãine tudi. Uporabite storyboard za reševanje vprašanj s posameznike in razred.
 • Obvladovanje spretnosti pri Angry ali onemogočena
 • Socialni Namigi
 • Vedenja razreda po vsej
Socialne zgodbe za majhne otroke Majhni otroci pogosto težave z novimi koncepti in velike spremembe. Ustvarite socialno zgodbo za pomoč pri pripravi celo zelo majhne otroke za spremembe ali novih znanj in spretnosti.
 • Ustvarjanje socialni Story
 • Socialna Story Primeri
 • Socialni Story Načela


Dodatni viri za socialno zgodboPomoč Share Storyboard That!

Preberite več o našem blogu

Učitelj Priljubljene

Dobili največ iz Storyboard That s temi veliko funkcij!

Učilnica Lastnosti

V času vašega 14-dnevni brezplačni preizkus, boste vi in ​​vaši učenci imajo popoln dostop do vseh funkcij v razredu.

 • Neomejeno Snemalne knjige z do 100 celic
 • Osebna Učitelj Nadzorna plošča
 • Podpora za Google Sign On

Photos for Class

Preprosto zdi, da je popoln foto zaradi integracije z Photos for Class .

 • Milijoni Creative Commons fotografij
 • Samodejno navedena kadar se uporablja
 • Naredi scenarije POP

Zmogljiv izvoz

Ko je vaša snemalna knjiga ustvarjena, jo lahko enostavno izvozite v snemalne celice z visoko ločljivostjo, PDF, diaprojekcijo in še veliko več!

 • Izvozi v predstavitve PowerPoint, Keynote ali Google Slides
 • Naložite v svoj blog, wiki, e-pošto ali družabne medije
 • Ustvarite plakate za učilnice in tiskanje po meri

predstavitev Ready

Hitro pa vsak storyboard v predstavitvi prejeti takojšnje povratne informacije!

 • Ena Kliknite živo Diapozitivi
 • Izvoz v PowerPoint (Keynote in Google Predstavitve združljiva)
 • Ustvari novo predstavitev prav tako enostavno po urejanja
Začnite Brezplačni Preizkus Učiteljev

Iščete Več?

Oglejte si ostalo naših učiteljev vodnikov in učnih načrtov!
Naši Plakati na ZazzleNaši Spoznanja na Učitelje Pay UčiteljeClever Logotip Logotip Google Učilnice Student Privacy Pledge signatory
https://www.storyboardthat.com/sl/blog/e/socialno-zgodba-primeri
© 2019 - Clever Prototypes, LLC - Vse pravice pridržane.
Začetek Moj Brezplačni Preskus
Raziščite Naše Članke in Primeri

Preizkusite Naše Druge Spletne Strani!

Photos for Class - Iskanje šole-Safe, Creative Commons fotografijah! (To je tudi CITES za vas!)
Quick Rubric - enostavno in Delež privlačne Rubrike!
Raje drug jezik?

•   (English) Social Stories for Young Children   •   (Español) Historias Sociales Para Niños Pequeños   •   (Français) Histoires Sociales Pour les Jeunes Enfants   •   (Deutsch) Gesellschaftsgeschichten für Junge Kinder   •   (Italiana) Storie Sociali per i Bambini Piccoli   •   (Nederlands) Sociale Verhalen Voor Jonge Kinderen   •   (Português) Histórias Sociais Para Crianças Pequenas   •   (עברית) סיפורים חברתיים לילדים צעירים   •   (العَرَبِيَّة) قصص اجتماعية للأطفال الصغار   •   (हिन्दी) युवा बच्चों के लिए सामाजिक कहानियां   •   (ру́сский язы́к) Социальные Истории для Маленьких Детей   •   (Dansk) Sociale Historier til Unge Børn   •   (Svenska) Sociala Historier för Unga Barn   •   (Suomi) Sosiaalinen Tarina Lapsille   •   (Norsk) Sosialhistorier for små Barn   •   (Türkçe) Genç Çocuklar İçin Toplumsal Hikayeler   •   (Polski) Historie Społeczne dla Małych Dzieci   •   (Româna) Povești Sociale Pentru Copii Mici   •   (Ceština) Sociální Příběhy pro Malé Děti   •   (Slovenský) Sociálne Príbehy pre Malé Deti   •   (Magyar) Szociális Történetek Kisgyermekes   •   (Hrvatski) Društvene Priče za Mladu Djecu   •   (български) Социални Истории за Малки Деца   •   (Lietuvos) Socialiniai Istorijos Mažiems Vaikams   •   (Slovenščina) Socialne Zgodbe za Majhne Otroke   •   (Latvijas) Sociālie Stāsti Maziem Bērniem   •   (eesti) Sotsiaalne Stories Väikelastele