https://www.storyboardthat.com/hr/articles/e/t-chart-usporedbe

Usporedba i kontrast

Uspoređujući i kontrastne stavke, naši učenici mogu vježbati analitički razmišljanje. Moraju shvatiti kako su stavke iste (usporediti) i kako su različite (kontrast). Sposobnost razmišljanja također se usklađuje s osnovnim konceptom Zajedničke jezgre, koji osigurava da učenici učimo kroz proces, a ne samo pamćenje. Mnogi od nas poznaju model Venn Diagram za usporedbu i kontrast. Storyboard That je model usvojio i prilagodio koncept usporedbe i kontrasta kako bi radio s pristupom scenarija korištenjem T-grafikona (T-grafikon).

Kontrastne razlike

U trokolovnom obliku grafičkog organizatora T-grafikona, dvije su stavke u prvoj i posljednjoj ćeliji. U tim je stanicama opisano samo jedno od stavki. Na primjer, ako se razlikuju od jabuka i naranče, jabuka će imati jednu ćeliju, a narančasta će imati i jednu ćeliju. Unutar svake od njihovih stanica, tamo će se evidentirati samo detalji koji se odnose na taj određeni plod.

Usporedba sličnosti

Nakon što su opisane jedinstvene osobine obje jabuke i naranče, korisnik opisuje osobine ili atribute koje imaju zajedničke stavke. Uspoređivanje omogućuje studentima povezivanje s dva objekta, ljudi ili ideje, koje možda nisu razmatrali prije.

Iako opis gore objašnjava dovršavanje jedinstvenih značajki stavki, to nije uvjet. Mnogi učenici mogu lakše ispuniti aspekt usporedbe ili ih čak i dovršiti dok razmišljaju o različitim kvalitetama.

Činjenica protiv mišljenja

U obrazovanju, provodimo dosta vremena da poučimo naše učenike kako kritički razmišljati i razumjeti ono što učimo. Resursi koje koristimo u učionicama pune su činjenica. Često puta postoje i stavovi među činjenicama i važno je da učenici mogu razlikovati ta dva. Činjenica ili mišljenje mogu se koristiti prilikom podučavanja bilo kojeg predmeta kako bi se učenici uče razlikovati u svojim resursima. Također bi bilo korisno sredstvo za podučavanje studenata o uvjerljivim esejima. Često su pune činjenica i mišljenja i ponekad je teško identificirati između njih.

Za i protiv

Postoji toliko mnogo odluka koje se suočavaju s djecom i mladima danas da je važno da ih obrazujemo kako bismo ih vodili u izradi ispravnih. Pro i kontra karte su sjajan način da se pokaže proces razmišljanja koji ide u izvođenje obrazovanog izbora. T-grafikon je savršen za stvaranje takvog izgleda. Dvokolosječni grafikon automatski stvara podjelu. Format prednosti i nedostataka je izvrstan za sve učenike, ali može biti osobito velik za studente koji se bore s odgovarajućim i sigurnim odabirom.

Izradite vlastiti

Ovaj predložak je upravo to, predložak. U svakom slučaju možete slobodno organizirati ono što radi za vas i vaše učenike. Predložak za usporedbu i kontrast izrađuje se pomoću našeg T-grafikona. Saznajte više o ovom grafičkom organizatoru u našem članku T-grafikona.

Za izradu vlastitog T-grafikona slijedite ove jednostavne korake:
  1. Otvorite Storyboard Stvoritelja
  2. Kliknite na "Storyboard Layout"
  3. Odaberite "T-grafikon"
  4. Zadana je 3 ćelije, savršena za usporedbu i kontrast!

Usporedba i format kontrasta ima nešto za svakoga. Uvjereni smo da ćete ga uživati ​​u svojoj učionici.


Atributi Slike
Pronađite ovu zajedničku jezgru usklađeni resurs i više kao što je to u našoj Osnovnoj školi Kategorija i drugih posebnih obrazovnih članaka!
*(To će započeti s 2 tjedna besplatnog probnog razdoblja - nije potrebna kreditna kartica)
https://www.storyboardthat.com/hr/articles/e/t-chart-usporedbe
© 2021 - Clever Prototypes, LLC - Sva prava pridržana.