Więcej Zdjęć
Encyklopedie
https://www.storyboardthat.com/pl/articles/e/t-chart-porównań

Po co porównywać i kontrastować?

Porównywanie i kontrastowanie przedmiotów pozwala naszym uczniom ćwiczyć analityczne myślenie. Muszą dowiedzieć się, w jaki sposób przedmioty są takie same (porównaj), a czym się różnią (kontrast). Umiejętność myślenia jest również zgodna z podstawową koncepcją Common Core, która zapewnia, że nasi uczniowie uczą się poprzez proces, a nie tylko zapamiętywanie. Wielu z nas zna model Diagramu Venna do porównywania i kontrastowania. Storyboard That wziął ten model i dostosował koncepcję porównania i kontrastu do pracy z podejściem storyboardowym przy użyciu T-Chart.

Kontrastujące różnice

W trzykolumnowym formacie organizatora graficznego T-Chart dwa elementy znajdują się w pierwszej i ostatniej komórce. W tych komórkach w danej chwili opisany jest tylko jeden element. Na przykład, jeśli kontrastują jabłka i pomarańcze, jabłko będzie miało jedną komórkę, a pomarańcza również będzie miała jedną komórkę. W każdej z odpowiednich komórek zostaną tam zapisane tylko szczegóły dotyczące tego konkretnego owocu.

Porównanie podobieństw

Po opisaniu unikalnych właściwości jabłek i pomarańczy, użytkownik opisuje cechy lub atrybuty, które mają wspólne elementy. Porównywanie pozwala uczniom połączyć dwa przedmioty, osoby lub pomysły, których wcześniej nie rozważali.

Chociaż powyższy opis wyjaśnia ukończenie unikalnych cech przedmiotów w pierwszej kolejności, nie jest to wymagane. Wielu uczniom może być łatwiej najpierw uzupełnić aspekt porównawczy lub nawet uzupełnić je razem, gdy myślą o różnych cechach.

Fakt kontra opinia

W edukacji spędzamy dużo czasu ucząc naszych uczniów, jak myśleć krytycznie i rozumieć to, czego się uczą. Zasoby, których używamy w klasach, są pełne faktów. Często wśród faktów zawarte są również opinie i ważne jest, aby uczniowie potrafili je rozróżnić. Fakt lub Opinia mogą być używane podczas nauczania dowolnego przedmiotu, aby pomóc uczniom nauczyć się rozróżniać w swoich zasobach. Byłoby to również pomocne narzędzie podczas nauczania studentów o perswazyjnych esejach. Często są one pełne zarówno faktów, jak i opinii, i czasami może być trudno je rozróżnić.

Plusy i minusy

Obecnie przed dziećmi i młodzieżą stoi tak wiele decyzji, że ważne jest, abyśmy ich edukowali, aby pomogli im w podejmowaniu właściwych decyzji. Wykres zalet i wad to świetny sposób na zademonstrowanie procesu myślowego, który prowadzi do dokonania świadomego wyboru. Układ T-Chart jest idealny do stworzenia takiego układu. Wykres dwukomórkowy automatycznie tworzy podział. Format za i przeciw jest świetny dla wszystkich uczniów, ale może być szczególnie dobry dla uczniów, którzy mają trudności z dokonywaniem odpowiednich i bezpiecznych wyborów.

Twórz własne szablony porównań i kontrastów

Ten szablon jest właśnie tym, szablonem. Możesz dowolnie zorganizować go tak, aby był odpowiedni dla Ciebie i Twoich uczniów, i dostosować go w zależności od ich poziomu i potrzeb. Szablon porównania i kontrastu jest tworzony przy użyciu naszego układu T-Chart. Dowiedz się więcej o tym organizerze graficznym w naszym artykule T-Chart.

Aby utworzyć własny T-Chart, wykonaj następujące proste kroki:
  1. Otwórz kreatora scenorysów
  2. Kliknij „Układ scenorysu”
  3. Wybierz układ „Wykres T”.
  4. W razie potrzeby dodaj lub usuń komórki i kliknij OK! kiedy skończysz.

Powiązane zajęcia
Format porównania i kontrastu ma coś dla każdego, a dzięki Storyboard That dodanie obrazów sprawia, że nauka jest przyjemna! Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony z używania go w swojej klasie.


Atrybuty Obrazu
  • 254/365: 09/11/2013. Fruits! • peddhapati • Licencja Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Drivers License -Teen driver • State Farm • Licencja Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Fireworks • bayasaa • Licencja Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Gambling Addiction • schnappischnap • Licencja Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
  • Pints of Beer • Simon Cocks • Licencja Attribution (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/)
Zobacz Wszystkie Zasoby dla Nauczycieli
*(Rozpocznie się 2-tygodniowy darmowy okres próbny - brak karty kredytowej)
https://www.storyboardthat.com/pl/articles/e/t-chart-porównań
© 2022 - Clever Prototypes, LLC - Wszelkie prawa zastrzeżone.
StoryboardThat jest znakiem towarowym firmy Clever Prototypes , LLC , zarejestrowanym w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA