https://www.storyboardthat.com/pl/articles/e/t-chart-porównań

Porównać i kontrastować

Porównywanie i kontrastowanie przedmiotów pozwala naszym studentom ćwiczyć myślenie analitycznie. Muszą dowiedzieć się, jak przedmioty są takie same (porównaj) i jak są różne (kontrast). Umiejętność myślenia jest również zgodna z podstawową koncepcją Common Core, która zapewnia, że ​​nasi uczniowie uczą się przez proces, a nie tylko zapamiętywania. Wielu z nas zna model Venn Diagram do porównywania i kontrastowania. Storyboard That wziął ten model i dostosował koncepcję porównania i kontrastu do pracy z podejściem storyboardu przy użyciu T-Chart (T Chart).

Kontrastujące różnice

W formacie trzech kolumn organizatora graficznego T-Chart dwa elementy znajdują się w pierwszej i ostatniej komórce. W tych komórkach opisywany jest tylko jeden z przedmiotów na raz. Na przykład, jeśli jabłka i pomarańcze są kontrastujące, jabłko będzie miało jedną komórkę, a pomarańcza będzie miała również jedną komórkę. W obrębie każdej z ich komórek zostaną zapisane tylko szczegóły dotyczące tego konkretnego owocu.

Porównywanie podobieństw

Po opisaniu unikalnych cech jabłek i pomarańczy użytkownik opisuje cechy lub atrybuty wspólne. Porównywanie pozwala uczniom nawiązywać połączenia z dwoma obiektami, osobami lub pomysłami, których być może wcześniej nie rozważali.

Chociaż powyższy opis wyjaśnia, że ​​najpierw należy spełnić unikalne cechy przedmiotów, to nie jest wymagane. Wielu uczniom łatwiej jest najpierw ukończyć aspekt porównania, albo nawet uzupełnić je razem, gdy myślą o różnych cechach.

Fakt a opinia

W edukacji spędzamy dużo czasu ucząc naszych uczniów krytycznego myślenia i zrozumienia tego, czego się uczą. Zasoby, których używamy w klasach, są pełne faktów. Często zdarza się, że wśród faktów znajdują się także opinie i ważne jest, aby uczniowie byli w stanie odróżnić te dwa. Fakty lub Opinie mogą być używane podczas nauczania dowolnego przedmiotu, aby pomóc uczniom w nauce rozróżniania w swoich zasobach. Byłoby to również pomocne narzędzie do nauczania studentów o perswazyjnych esejach. Często są pełne zarówno faktów, jak i opinii, a czasami może być trudno je zidentyfikować.

Plusy i minusy

Jest tak wiele decyzji, przed którymi stoją dziś dzieci i młodzież, że ważne jest, abyśmy je kształcili, aby pomóc im w podejmowaniu właściwych decyzji. Tabela zalet i wad to świetny sposób na zademonstrowanie procesu myślenia, który idzie w kierunku wykształcenia. Układ T-Chart jest idealny do stworzenia takiego układu. Dwukomórkowy wykres automatycznie tworzy podział. Format "plusy i minusy" jest doskonały dla wszystkich studentów, ale może być szczególnie przydatny dla studentów, którzy zmagają się z podejmowaniem odpowiednich i bezpiecznych wyborów.

Zrobić własny

Ten szablon to tylko szablon. Możesz to dowolnie zorganizować i to dla Ciebie i Twoich uczniów. Szablon porównania i kontrastu jest tworzony przy użyciu naszego układu T-Chart. Dowiedz się więcej o tym organizatorze graficznym w naszym artykule na temat T-Chart.

Aby utworzyć własny T-Chart, wykonaj następujące proste czynności:
  1. Otwórz Storyboard Creator
  2. Kliknij "Układ scenorysu"
  3. Wybierz "T-Chart"
  4. Wartością domyślną są 3 komórki, idealne do porównywania i kontrastowania!

Format porównania i kontrastu ma małe znaczenie dla każdego. Jesteśmy przekonani, że spodoba ci się używanie go w klasie.


Atrybuty Obrazu
Znajdź ten wspólny zasób Core i bardziej podobny do tego w naszej szkole podstawowej i innych artykułach o edukacji specjalnej!
*(Rozpocznie się 2-tygodniowy darmowy okres próbny - brak karty kredytowej)
https://www.storyboardthat.com/pl/articles/e/t-chart-porównań
© 2021 - Clever Prototypes, LLC - Wszelkie prawa zastrzeżone.